7. Sınıf Matematik Rasyonel Sayılar

7. Sınıf Matematik Rasyonel Sayılar
Paylaşarak Destek Ver!

Rasyonel sayılar konusu, her sene matematik dersinde görülen ve zorluk seviyesi sınıfa göre farklılık gösteren konular arasında yer alır. Kesirler olarak da bilinen bu konu pek çok öğrencinin severek çalıştığı, sınavlarda daha kolay çözdüğü soru tiplerine sahiptir. Ancak istenilen performansı yakalayabilmeniz için konu çalışırken eksik bırakmamanız gerekecektir. Bu durum tüm dersler ve konular için geçerli olup, böylece sınavlardan istediğiniz notları daha kolay alabilirsiniz.

Matematik dersi rasyonel sayılar 7. sınıf konusunu çalışırken konu anlatımı ve soru bankası kitaplarının yanı sıra, müfredata uygun olarak hazırlanan video eğitimlerden de yararlanabilirsiniz. Her biri özenle hazırlanan bu içeriklere, internet bağlantısının olduğu telefon ya da bilgisayardan dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

7. Sınıf Matematik Rasyonel Sayılar

7. Sınıf Rasyonel Sayılar Konu İçeriği

7.sınıf rasyonel sayılar başlığı altında genişletme, sadeleştirme, sayı doğrusunda gösterme, küçükten büyüğe ya da büyükten küçüğe sıralama, rasyonel sayıların ondalık ve devirli gösterimi gibi konu başlıklarını görebilirsiniz. Bunların her biri sınavda karşınıza çıkma olasılığı yüksek konular arasında yer almaktadır. Dolayısıyla her konuyu iyi öğrenmeniz, sınavda bir doğru cevap daha vermenizi sağlayacaktır.

Rasyonel sayılar ve işlemler, karşınıza sıkça çıkacak başlıklardan biri olarak bilinir. Çıkarma, toplama, çarpma ve bölme işlemleri yaparken nelere dikkat etmeniz gerektiği, bu işlemlerle alakalı rasyonel sayıların özellikleri ve bu sayılarla karşınıza çıkabilecek problemler çalışmanız gereken konulardan sadece birkaçıdır.

7. Sınıf Rasyonel Sayılar Konu İçeriği

7. Sınıf Matematik Eğitim Videolarına Nasıl Ulaşılır?

7.sınıf matematik dersi konuları içerisinde rasyonel sayılar haricinde tam sayılar, cebirsel ifadeler ve eşitlik denklem, oran orantı ve yüzdeler, veri işleme ve üç boyutlu cisimler, geometri gibi konular yer almaktadır. Bunların her biri, hem okul hayatınız hem de gireceğiniz sınavlar açısından önemlidir. Bunun için genellikle 7. sınıf matematik rasyonel sayılar konu anlatımı video indir fikri akla gelse de buna hiç gerek kalmadan Tonguç Akademi ile tüm konulara en verimli şekilde çalışabilirsiniz. 7. sınıfa yönelik hazırlanan rasyonel sayılar eğitim setlerine linkten ulaşabilirsiniz.

https://www.tongucakademi.com/dersdetay/matematik/31/rasyonel-sayilar/858

7. Sınıf Matematik Eğitim Videolarına Nasıl Ulaşılır

Sayı doğrusu, ondalık gösterim, bölme, toplama ve çarpmanın özellikleri, sayıların kuvveti, karışık işlemler, taktiklerle soru çözümü gibi video içeriklere sahip olan Tonguç Akademi, konuyu en kalıcı şekilde öğrenebilmenize yardımcı olur. Bu içeriklerden yararlanabilmek için internet sitesini ziyaret etmeniz yeterli olacaktır. Siteye girdiğinizde sadece matematik değil Türkçe, fen bilimleri, İngilizce, sosyal bilgiler, din kültürü ve ahlak bilgisi dersleriyle alakalı eğitim videolarını da bulabilirsiniz. Her derse özel olarak hazırlanan bu içerikler, okul yaşantınızda ve gireceğiniz sınavlarda hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olacaktır.

 

 


Paylaşarak Destek Ver!

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*