Alman Dili ve Edebiyatı Bölümü ve Mesleki Bilgiler

Alman Dili ve Edebiyatı Bölümü
Paylaşarak Destek Ver!

Alman Dili ve Edebiyatı Bölümü ve Mesleki Bilgiler; Alman dili ve edebiyatı programında Almanca konuşan ülkelerin edebiyatlarına paralel olarak kültürlerini, sanatlarını ve tarihlerini öğrenirsiniz.Bu bölümü seçecek öğrencilerin sözel yetilerinin güçlü olması gerekmektedir. Ayrıca dil öğrenmeye hevesli ve araştırmacı bir karaktere sahip olması avantajdır.
Eğitim süresi 4 yıldır. Bu süre içersinde dil bilimi, kompozisyon, Alman edebiyatı, tarihi ve çeviri tekniklerini görürsünüz. Programı tamamladığınızda filolog unvanı alırsınız.

Mezunlar bankacılık, özel ticari kuruluşlarda, turizm sektöründe ve basın yayın kuruluşlarında çalışabilirler. Ayrıca öğretmenlik de yapabilirler.

Bu bölümü okumak isteyen arkadaşlara Mesleki Bilgi olarak hazırlık okumalarını tavsiye ederiz. Hem okula alışmak hem de dili temellerinden öğrenmek adına hazırlık okumak çok önemli. Hazırlığı sadece dil öğrenmek olarak görmemek lazım. Hazırlıkta okulun atmosferine ve yeni yaşam ortamınıza hazırlandığınızı unutmamanız gerekiyor.

İş olanaklarından bahsetmek gerekirse mezunların çok mutlu olduğunu söylemek biraz zor. Genellikle öğrenciler öğrenimleri sırasında ikinci bir dil hatta üçüncü bir dil öğrenme eğilimine gidiyor. Bu şekilde farklarını ortaya koymaya çalışıyorlar. Sadece Alman Dili ve Edebiyatı okuyarak kendi mesleğini yapmak zor.

Son yıllarda artan ikinci ve üçüncü dil ihtiyacını yadsımak doğru olmaz. Okullar, üniversiteler ve kurumlar artık ikinci hatta üçüncü dili talep ediyorlar. Son yıllarda bu trendle beraber talebin daha da artacağını düşünüyoruz.


Paylaşarak Destek Ver!

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*