Yeni Nesil Soruları Çözemiyor Musun?

Paylaşarak Destek Ver!

2018 yılında yeni nesil sorular hayatımıza girdi. O tarihten beri her geçen yıl yeni nesil sorular sayesinde hem LGS hem de YKS sınavı bir hayli zorlaştı. Öğrenci ve veliler sınavlardan ve yeni nesil soruları çözememekten sürekli muzdarip oldular. Yeni nesil sorular, hikayeli ve uzun paragraflı sorulardan oluşan, birçoğunun geometrik olmasından dolayı zorluk düzeyi çok yüksek olan soru tipleridir. Yeni nesil soruları çözemiyorum diye düşünmeyin.

Yeni Nesil Soruları Çözmenin İpuçları

Best Matematik olarak sizlere yeni nesil soruları nasıl çözebileceğini anlatacağımız kısa kısa ipuçları vereceğiz. Artık siz de yeni nesil soruları çözebileceksiniz. Hemen başlayalım.

  1. Soruyu önce dikkatli bir şekilde acele etmeden okuyunuz. Unutmayın soruyu doğru anlamak, çözmenin yarısıdır.
  2. Sorudaki en az, en çok, eş, olabilir, kesinlikle, tam sayı, doğal sayı gibi ifadelerin altını çizin ve sorunun çözümünde bu ifadelere göre sonucu belirleyin.
  3. Mutlaka her konunun ardından en az 40 tane kazanım düzeyinde soru çözün
  4. Kazanım düzeyinde soru çözmeden yeni nesil testlere geçmeyin.
  5. Çözemediğiniz soruları mutlaka arkadaşınıza veya öğretmeninize çözdürün.

Yeni nesil soruları daha hızlı ve kolay çözmenizi sağlayacak tüm taktikler Best Matematik sayfamızda sizlerle. Best Matematik, alanında uzman eğitimcilerden oluşan ve LGS YKS sınavlarına yönelik gerek birebir gerekse de grup dersi veren bir platformdur. Bu platform üzerinden Türkiye’nin en iyi öğretmenleriyle tanışabilirsiniz. Üstelikte ilk ders ücretsizdir.

Yeni nesil sorular artık sizin için problem olmaktan çıkacak. Çünkü Matematik bizimle çok kolay.

Diğer yeni nesil soru çözme taktikleri için https://www.bestmatematik.com/yeni-nesil-soru-cozme-taktikleri/ adresini ziyaret edebilirsiniz.


Paylaşarak Destek Ver!

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*